Yeni bir başlangıç

Meslek mücadelesinin her alanında görev yapmış bir arkadaşınız olarak, meslek örgütümüzün en onurlu ve anlamlı görevlerinden birini üstlenerek karşınıza çıkmış bulunuyorum.

TÜRMOB Genel Kurulu’nun iradesi üzerine Genel Başkan seçilen değerli mücadele arkadaşım Prof. Dr. Cemal Yükselen, bu görevi hukuk gereği bana devretti. Kendisi Genel Kurul’un iradesine uygun şekilde Genel Başkanımız olmaya devam edecektir.

Mesleğin gelişimi, her bireyin ve görev üstlenenlerin, kendi çıkarları yerine mesleğin çıkarlarını birinci öncelik haline getirmeleri ile sağlanabilir. Bizler kısır çekişmeler içine girersek hedeflerimize ulaşamayız. Hep birlikte mesleği yarınlara en iyi şekilde taşımanın gayreti içinde olmalıyız.

Geçmişte olduğu gibi yarınlarımızda da dedikodu üretenlere iş üreterek cevap vermeliyiz. Üreterek gelişeceğiz, güçleneceğiz, birlik ve beraberliğimizi koruyarak gelecek kuşaklara gururla mesleği emanet edeceğiz.

Üstlenmiş olduğum bu onurlu görevi sizlerin desteği ve katkısı ile en iyi şekilde yerine getirme gayreti içerisinde olacağım.

A.Masis YONTAN
TÜRMOB Genel Başkanı