TÜRMOB & IMA Stratejik Ortaklığı

TÜRMOB & IMA STRATEJİK ORTAKLIĞI: 
YENİ MİSYON VE ULUSLARARASI ALANA AÇILIM 

TÜRMOB, Uluslararası Yönetim Muhasebecileri Birliği (IMA) ile iş birliği sözleşmesi imzaladı. TÜRMOB ve IMA Türkiye’de mesleğin uluslararası konumunu güçlendirmek için birlikte çalışacaklarını taahhüt ettiler. Bu ortaklığın bir parçası olarak, TÜRMOB, IMA üyeliği ve CMA programını destekleyecek, her iki Birlik de araştırma ve düşünce liderliği konusunda birlikte çalışacaklardır. 
 

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu bu ortaklığa ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Üyelerimizin, TÜRMOB ruhsatları ile elde ettikleri yetkinliği küresel bir uzmanlıkla taçlandırarak kariyerlerini genişletmenin önündeki sınırları kaldırıyoruz. IMA ile imzaladığımız stratejik ortaklık özellikle yurtdışında hizmet akdi ile çalışmak isteyen üyelerimizin, global arenada STRATEJİK İŞ LİDERİ ve DEĞER LİDERİ olmalarına imkân sağlayacaktır. Meslek mensuplarımızın geleceğe hazır ve değişime hızlı adapte olmaları için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz.” 
 

IMA Avrupa Genel Müdürü Alain Mulder bu ortaklığa ilişkin şu ifadeleri kullandı: “IMA’nın TÜRMOB ile ortaklığını ilan etmekten mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de CMA sertifikasının bilinirliğini artırmanın öneminin farkındayız. TÜRMOB ile iş birliğimiz, TÜRMOB üyelerine CMA’nın faydalarını aktarmamıza yardımcı olacak ve TÜRMOB üyelerine rakamların ötesinde değer kattığımız uluslararası bir iş çevresinde kariyer edinmelerine imkân sağlayacaktır.” 
 

TÜRMOB ve IMA bu stratejik ortaklık ile muhasebe ve finans alanında muhasebe meslek mensuplarının gelişimini desteklemeye, küresel açıdan nitelikli, yaratıcı meslek mensuplarının önemini duyurmaya ve TÜRMOB üyelerinin küresel platformda bilgi ve deneyimlerini aktarmaları için iş birliği içerisinde çalışacaklardır. 

TÜRMOB & IMA Stratejik Ortaklığına ilişkin (Türkçe) detaylı bilgi için tıklayınız. 
CMA Örnek Soru ve Cevaplar detaylı bilgi için tıklayınız.