SGK Haftası

Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları çerçevesinde, Sosyal Güvenlik Başkanı Fatih Acar, SGK Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Açıkel, Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca, Sigorta Primleri Genel Müdürü Cüneyt Olgaç, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Adnan Yıldırım, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Yavuz Selim Ayaz ile Kurumsal İletişim Daire Başkanı İlhan İşman; TÜRMOB Genel Başkanı Ymm Nail Sanlı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Fatih Acar;

TÜRMOB’un 83 bin üyesiyle birlikte güzel çalışmalara imza atabilecekleri bir meslek örgütü olduğunu ifade ederek, TÜRMOB tarafından SGK’ya bildirilen 53 sorunun 20’sini çözdüklerini, bazı taleplerle ilgili yasal düzenlemeye ihtiyaç bulunduğunu söyledi. Acar, “Biz meslek mensuplarının sorunlarını kendi sorunlarımız gibi görüyoruz” dedi.

Türkiye’nin kayıt dışı istihdam gibi kronik hale gelmiş sorunları olduğunun altını çizen

Fatih Acar, 3 yıl içinde bu sorunun ortadan kalkacağını kaydetti. SGK’nın eylem planına TÜRMOB’un destek vermesinin önemli olduğunu ifade eden Acar, “Bu haftanın bu anlamda alacağımız kararlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

SGK Başkanı Fatih Acar ve beraberindeki heyeti kabulünde konuşan

TÜRMOB Başkanı Ymm Nail Sanlı, ziyaretten memnun olduklarını dile getirerek, “SGK mensuplarının işveren ve işçilerin sosyal güvenlik haftasını kutluyorum” dedi. SGK’nın son yıllarda Türkiye’de en büyük gelişmeyi gösteren kurum olduğunu vurgulayan Sanlı, sosyal güvenlik açısından reform niteliğinde değişiklikler yapıldığını belirterek “Başkanlığınız döneminde konulara çok hassasiyetle yaklaşıyorsunuz, bu durum camiamız tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Başarılarınızın devamını diliyorum” diye konuştu.